Αρχική Μέλη Διδακτορικοί φοιτητές Γεώργιος Κ. Αποστολίδης
Γεώργιος Κ. Αποστολίδης
Διδακτορικοί φοιτητές

E-mail: gkaposto (at) auth.gr

Ο Γιώργος Κ. Αποστολίδης γεννήθηκε στη Δράμα το 1987. Απέκτησε το δίπλωμα του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών το 2012 από την Πολυτεχνική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ). Από τον Μάρτιο του 2013 αποτελεί μέλος της Μονάδας Επεξεργασίας Σήματος και Βιοϊατρικής Τεχνολογίας του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (ΤΗΜΜΥ) του ΑΠΘ, ως υποψήφιος διδάκτορας. Επίσης, εργάζεται ως ηλεκτρολόγος μηχανικός και μηχανικός υπολογιστών στο Διαγνωστικό Κέντρο του Ιδρύματος "Ορμύλια". Τα ερευνητικά του ενδιαφέροντα περιλαμβάνουν την μελέτη προηγμένων τεχνικών επεξεργασίας σήματος και τη νοημοσύνη σμήνους. Ο Γ.Κ. Αποστολίδης είναι, επίσης, μέλος (student member) του του Ινστιτούτου Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΙΕΕΕ) από το 2011 και μέλος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος (TEE) από το 2013.